Yaka Kamerası Kullanımı

Yaka Kamerası Kullanımı nedir? Kamu ve kişisel kullanım başlıkları altında incelenebilir. Yaka Kameraları toplumsal yaşam içerisinde gerekli durumlarda olaylarının kaydının alınması ve caydırıcılık unsuru olarak kullanılabilir.

3500 Yaka Kamerası

Türkiye’de Aktif Çalışan Kameralarımız

100+ Referans

Çözüm Sağladığımız Kurum Sayısı

Yaka Kameralarının teknik olarak kullanımları basittir. Analog olarak nitelendirebileceğimiz yaka kameralarında açma/kapama ve video kayıt başlatma tuşları bulunmaktadır. Kullanacak olan kamu görevlisini ilgilendiren kısımlar esasen sadece bu tuşlardır. Denetleme yapacak olan görevli mesai başlangıcında kamerasını açık pozisyona getirir ve video kayıdını başlatır. Mesai süresi boyunca bütün çalışmalarını kayıt altına alır. Önemli durumlarda fotoğraf çekmesi gerekebilir, Afra Yaka Kamerasında bulunan kayıt devam ederken fotoğraf çekme özelliği sayesinde video kaydını durdurmadan çekim yapabilir.

Klasik Yaka Kameraların dışında 4G’li Online Uzaktan İzlemeli Yaka Kameraların kullanımında data sağlayıcı operatör firmadan sabit IP ve DNS bilgilerine göre uzaktan izleme ve kayıt depolama sistem bilgisayarı kurulur ve konfigure edilir. Altyapının kurulması ve sistemin işletilmesi kurumun bilgi işlem görevlilerince sağlanır.

Bunun dışında yaka kamerası kullanıcısının diğer tip yaka kameralarından kullanımla ilgili farklı bir uygulaması bulunmamaktadır.

Yaka Kamerası Kullanımı